وب سايت‌ها مزاياي فراواني را براي مديران و صاحبان خود به همراه دارند که مهمترين آنها به شرح زيرند:

تاثير سايت در اطلاع رساني:

داشتن يک سايت مانند داشتن يک کاتالوگ است اما با مزاياي فراوان ديگر. يک کاتالوگ مي‌تواند شامل تصاوير و متون باشد اما يک سايت مي‌تواند از تصاوير، متون، فيلم و صوت و يا انيميشن نيز بهره بگيرد بنابر اين امکان اطلاع رساني جامع با محتوايي جذاب تر را مي‌دهد. براي طراحي، چاپ و انتشار هر نسخه از کاتالوگ نياز به هزينه است اما براي يک سايت فقط کافيست هزينه‌اي بسيار پايين براي طراحي و نگهداري آن پرداخت شود و بعد از آن در طول سايت هزاران و يا ميليونها کاربر مي‌توانند بارها و بارها از آن بازديد کنند.

تاثير سايت در بازاريابي:

موتورهاي جستجو بدون هزينه براي شمابازاريابي مي‌کنند فقط کافيست رباتهاي آنها سايت شما را پيدا کنند و از آن پس زماني که فردي به دنبال هر يک از خدمات و يا محصولات و يا اطلاعات ارائه شده در سايت شما باشد، اين موتورها فرد را به سمت سايت شما هدايت مي‌کنند. ميزان بازديد کننده هدايت شده به سايت به پارامترهاي زيادي وابسته است اما در بدترين حالت چيزي در حدود ?? نفر در روز توسط موتورهاي جستجو به يک سايت هدايت مي‌شوند.

ايجاد قابليتهاي جديد تبليغاتي:

با داشتن يک وبسايت صاحبان و مديران آن وارد عرصه تجارت الکترونيک مي‌شوند و امکان استفاده از راهکارهاي تجارت الکترونيک براي آنها بوجود مي‌آيد از مهمترين اين قابليتها مي‌توان به تبليغات اينترنتي، تبليغات در موتورهاي جستجوگر، تبليغات کليکي و تبادل بنر و لينک اشاره کرد.

در دسترس بودن:

سايت همواره با متقاضيان اطلاعات و محصولات يا خدمات قابل ارائه توسط آن فقط يک کليک فاصله دارد و در تمامي ساعات شبانه روز و روزهاي تعطيل نيز فعال است.

فعاليت در خارج از مرزهاي جغرافيايي:

امروزه يکي از ملزومات فعاليت بدون مرز سايت است و تقريباً هيچکس نمي‌تواند مدعي فعاليت خارج از مرزهاي جغرافيايي شود در حالي که وبسايتي ندارد.

درآمد زايي:

ميزان سودآوري و درآمد زايي سايتها به نوع سايت و اهداف آن بستگي دارد البته ميزان فعاليت صاحبان سايتها و بروز رساني و رسيدگي به آنها نيز عامل بسيار مهمي است. اما امروزه شرکتها و افراد بسياري هستند که فقط از طريق سايت فعاليت مي‌کنند و عمده درآمد آنها از طريق سايت و مشتريان آنلاين است.

خروجی سایت