میخوام طراحی سایت پویا انجام دهم ! طراحی سایت شرکت را با نرم افزار طراحی سایت انجام میدهم !  نرم افزار سایتساز ، سیستم مدیریت محتوا ، نرم افزار طراحی سایت همه یکی هستند !  در این مقاله به این سوالات پاسخ میدهیم تا برای طراحی وب سایت خود بهترین انتخاب را داشته باشید . آگاهی از تفاوت ها و مزیت های طراحی وب سایت داینامیک در مقایسه با طراحی استاتیک در اولین گام برای انتخاب شیوه طراحی وب سایت شخصی یا شرکتی و یا حتی طراحی وب سایت سازمانی موثر خواهد بود .

مقایسه طراحی وب داینامیک و استاتیک در یک نگاه !

سایت استاتیک!
وب سایت استاتیک شیوه طراحی سایت بصورت سنتی نامیده میشود . اگر تمایل به تغییر اطلاعات نداشته باشید و یا وب سایت شما دارای یک تا سه صفحه باشد میتوانید وب سایت خود را بصورت استاتیک طراحی نمایید . طراحی سایت بصورت استاتیک با استفاده از HTML و یا حتی زبان برنامه نویسی دیگر بصورت یکطرفه انجام میشود و امکان ارتباط وب مستر و مدیر سایت با بازدیدکننده وجود نخواهد داشت و یا بصورت عمومی سایت های استاتیک بازدیدکنندگانی گذری دارد یعنی تنها برای دریافت اطلاعات تماس یا مطالعه چند پاراگراف اطلاعات متنی و تصویری که داخل وب سایت هست به سایت مراجعه میکنند . چند سالی است که طراحی وب سایت ها دیگر بصورت استاتیک انجام نمیشود و تنها ممکن است برای طراحی یک کاتالوگ یا یک صفحه خاص از طراحی صفحات وب در حد یک تا دو صفحه با استفاده از HTML ،طراحی وب سایت یا صفحه سایت بصورت استاتیک انجام شود .

سایت داینامیک ! طراحی سایت به شیوه داینامیک از گستردگی بیشتری نسبت به استاتیک برخوردار است . طراحی سایت داینامیک و یا بصورت پویا برای وب سایت هایی که تمایل به بروز رسانی اطلاعات متن و تصویر و یا بروز رسانی بخش های دیگر سایت دارند انجام میشود. موتورهای جستجوگر مانند گوگل ، یاهو و . . غیره در قوانین افزایش رنکینگ و افزایش رتبه به سایت هاییکه بروز رسانی میشوند و اصطلاحا  وب سایت یا پورتال زنده ای هستند امیتاز بهتری میدهند . وب سایت هاییکه بصورت داینامیک طراحی میشوند بطور معمول با کمک نرم افزار طراحی وب سایت یا همان سیستم مدیریت محتوا انجام میشود . فارق از برند و نام نرم افزار طراحی سایت اغلب این نرم افزارها هر کدام توسط یک شرکت برنامه نویسی یا شرکت طراحی سایت و پورتال با زبان ها و تکنولوژی های برنامه نویسی تولید میشوند و تنها هدف شان تعامل بازدیدکنندگان و کاربران وب سایت با وب مستر یا پرسنلی است که در بخش مدیریت سایت فعالیت میکنند .

 

ویژگی خاص طراحی سایت داینامیک ! پیشنهاد موتورهای جستجوگر به شما سایت های داینامیک خواهد بود . سایت های داینامیک به دلیل امکان مدیریت سایت در لحظه برای تغییرات گرافیکی یا محتوایی با رتبه بهتری نسبت به سایت های استاتیک در موتورهای جستجوگر پیشنهاد میشوند . نرم افزار طراحی سایت سازین ، نرم افزار طراحی سایت آریانیک ، نرم افزار طراحی سایت رادکام و یا نرم افزار های طراحی وب سایت رایگان که با سورس باز در اینترنت امکان دانلود آنها وجود دارند همگی با هر حسن یا عیبی به شما یک وب سایت داینامیک را تحویل میدهند . طراحی پورتال خبرگزاری ها ، طراحی فروشگاه اینترنتی ، طراحی سایت های تخفیف گروهی ، طراحی سایت خبری ، طراحی سایت روزنامه ها ، طراحی سایت شرکتی و تجاری و . .  در انتها طراحی سایت دانشگاهی و آموزش الکترونیکی همگی با استفاده از انواع پورتال های سازمانی و انواع نرم افزار های طراحی سایت با شیوه داینامیک طراحی و راه اندازی میشود .

معرفی تکنولوژی راه اندازی سایت داینامیک و تکنولوژی راه اندازی سایت استاتیک !


زبانهاي برنامه نويسي تحت وب دو دسته هستند. يک سري پويا يا ديناميک هستند مانند ASP.NET يا PHP و دسته ديگر ايستا يا استاتيک هستند مانند HTML. در يک سايت که به صورت پويا طراحي شده است صفحات به صورت آماده روي سرور قرار ندارند و بنا به درخواست کاربر ساخته شده و به کامپيوتر او فرستاده مي شوند ولي در يک سايت ايستا صفحات آماده توسط کاربر دريافت و ديده مي شود. اگر در سايتي فقط مطالبي براي ارائه کردن وجود داشته باشد مي توان براي طراحي از زبان ايستا مثل HTML استفاده کرد ولي اگر بخواهيد عضو گيري انجام داده و با بانک داده به طور گسترده کار کنيد بايد از زبانهاي پويا استفاده کنيد.

 

تکنولوژی های برنامه نویسی جهت تولید نرم افزار طراحی وب سایت یا پورتال سازمانی در یک نگاه !

در مورد تفاوت ASP.NET و PHP مي توان گفت که PHP يک زبان Open Source است يعني در دنيا همه براي پيشرفت ان تلاش مي کنند ولي ASP.NET را فقط مايکروسافت توسعه مي دهد. راه حلهاي PHP و سايتهاي آن زياد هستند و مي توان به آساني در مورد ان اطلاعات گرفت. برنامه هاي مديريت محتواي تحت PHP هم بيشتر از ASP.NET هستند. از نظر تکنولوژي کار نيز به نظر مي رسد PHP جلوتر است. سايتي را که به زبان PHP طراحي شده بر روي سرورهاي لينوکس و ويندوز مي توان نگهداري کرد ولي سايت طراحي شده به زبان ASP.NET را فقط مي توان روي سرور ويندوز نگهداري کرد. سرور ويندوز نسبت به لينوکس داراي امنيت و پايداري و سرعت پايين تر هستند. از نظر منابع کتابي قابل دسترسي زبان ASP.NET بهتر است ولي از نظر منابع اينترنتي PHP بهتر است.  اگر شما با VB6 آشنايي داريد مي توانيد Visual Basic.NET را نيز آموزش ببينيد و يک سايت به زبان ASP.NET طراحي کنيد.

سایر مقالات سازین در ارتباط با طراحی وب سایت و پورتال سازمانی !

در آینده پورتال سازین مقالات طراحی وب سایت و پورتال را منتشر میکند تا با آگاهی از شیوه انتخاب نرم افزار طراحی سایت و یا بررسی تفاوت های میان نرم افزار های طراحی وب سایت و پورتال سازمانی دارای مجوز تولید شده توسط شرکت های طراحی سایت با نرم افزار های طراحی سایت با سورس باز خواهیم پرداخت . بسیاری از شرکت ها و سازمان ها برای گسترش و توسعه و افزایش فروش به بازاریابی اینترنتی روی آورده اند و از این رو طراحی سایت یا فروشگاه اینترنتی و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوگر به همراه آشنایی با جدیدترین شیوه های بازاریابی اینترنتی ، . .  نیازهای شرکت و سازمان های تجاری در کشور خواهد بود . در مقالات آینده سازین تلاش شده است تا بطور کامل مراحل راه اندازی یک سایت یا فروشگاه اینترنتی تا بهینه سازی وب سایت و افزایش بازدید وب سایت را بصورت رایگان در اختیار کاربران پورتال سازین قرار دهیم .

 

خروجی سایت